Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 października 2017

Duża podaż, mniejszy popyt

zboże pszenicy przed silosem
123RF Zdjęcie Seryjne

Ceduły giełdowe pełne są ofert sprzedaży pszenicy, ale chętnych do zakupów nie ma zbyt wielu. Przekłada się to na ceny.


Ceny pszenicy w zł/t:

12% białka 630-665

14% białka 660-715

 

Za surowiec na eksport kupujący są gotowi płacić maksymalnie 715 zł. To taniej nawet o 70 zł niż rok temu. Ale i wśród producentów są wygrani. To ci, którzy sprzedali zboża w czasie żniw lub mają jeszcze ziarno o bardzo wysokich parametrach. Tak jest w przypadku producentów owsa, żyta i jęczmienia. Utrzymujące się zainteresowanie żytem sprawiło, że jego stawki wzrosły. Surowiec kosztuje obecnie 580-620 zł/t.

Kupujących z każdym dniem przybywa, tak jak przybywa ofert sprzedaży tego ziarna. Dotychczasową nie najlepszą sprzedaż jęczmienia rekompensują ostatnie dni większego popytu i wyższych stawek. Żadna z zawieranych transakcji na jęczmień konsumpcyjny nie zamyka się poniżej 600 zł (610-670 zł/t).To przynajmniej o 20 zł wyżej niż w ubiegłym tygodniu.

Agrobiznes TVP, 4 października 2017