Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 września 2017

Całkiem dobry sezon

kolby kukurydzy przed zbiorami
123RF Zdjęcie Seryjne

Zbiory kukurydzy na ziarno są opóźnione średnio o 2 tygodnie. W niektórych regionach jest ona dojrzała i można by ją było pozyskiwać, ale jest jeszcze zbyt mokra. Ziarna, które mają teraz ok. 40% wilgotności trudno wysuszyć, a na pewno nie jest to opłacalne. Dlatego rolnicy liczą, że cieplejsze dni pomogą w wynikach. Najlepiej, gdyby wilgotność nie przekraczała 30%.

Na razie tona mokrej kukurydzy kosztuje od 380 do 400 zł. Zbiory zapowiadają się spore, więc według maklerów nie ma co liczyć na wyższe stawki. Zwłaszcza że za naszą południową granicą kukurydza jest już pozyskiwana i wkrótce może do nas trafić. W ofertach giełd towarowych ubiegłoroczne ziarno jest dostępne w cenie 685-700 zł/t, ale odbiorcy wolą kupować tańszą pszenicę. Kontrakty na suchą kukurydzę z nowych zbiorów z dostawą do portów w październiku są podpisywane najwyżej po 635 zł/t.

Agrobiznes TVP, 29 września 2017