Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
22 września 2017

Taniej też na rynku trzody chlewnej

tuczniki w zagrodzie
123RF Zdjęcie Seryjne

Rośnie też konkurencja. Unijni giganci wyścigi o rynki zbytu najchętniej kończą w Chinach. Chiny wyprzedzając Japonię od ubiegłego roku stały się liderem w imporcie wieprzowiny. Pytanie jak długo, bo Państwo Środka już wdrożyło program odbudowy pogłowia świń, co przekłada się na mniejsze ilości sprowadzanego mięsa nie tylko z UE, ale też z Brazylii czy Kanady. W pierwszym półroczu Chińczycy kupili o 12% wieprzowiny mniej niż przed rokiem. To jedyny kraj azjatycki, który obniżył import. Japonia, Korea Płd. czy Hongkong kupiły w tym czasie więcej, ale nie w takich ilościach jak Państwo Środka.

Pogłowie świń rośnie nie tylko w Chinach, ale także i u nas. Według GUS przekracza już 11 mln sztuk. To o 4,5% więcej niż przed rokiem. Daleko nam jednak do światowych potentatów takich jak Hiszpania, Kanada, Niemcy czy USA, którzy w eksporcie wieprzowiny do Chin zajmują czołowe miejsca. My trzymamy mocną 5. pozycję w wysyłkach wieprzowiny do Hongkongu. W pierwszym półroczu tego roku sprzedaliśmy tam ponad 13 tys. t tego mięsa. To dwa razy więcej niż przed rokiem. A Hongkong to przecież brama do Chin – uważają przedsiębiorcy z branży mięsnej.

Agrobiznes TVP, 22 września 2017