Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 sierpnia 2017

Żniwa bliżej, ceny niżej

worek z ziarnem
123RF Zdjęcie Seryjne

I to właśnie Rosja w tym sezonie ma szansę zostać najsilniejszym światowym eksporterem pszenicy. Zbiory szacowane średnio na 75 mln t przełożą się na powiększenie zapasów, co z kolei będzie sprzyjać sprzedaży na globalnym rynku.

Według szacunków, Unia Europejska znajdzie się na drugim miejscu. USA spadną na trzecią pozycję w rankingu eksporterów. Ubiegły tydzień już pokazał bardzo słabe dane o zamówieniach eksportowych nie tylko na amerykańską pszenicę, ale również na kukurydzę i soję. W przypadku pszenicy chętnych do zakupów jest aż o ponad 70% mniej niż przed tygodniem.

Według danych Komisji Europejskiej, średnie notowania pszenicy konsumpcyjnej w Polsce nie przekraczają 700 zł. Przed nami kraje Europy Zachodniej. Na prowadzeniu Hiszpanie ze stawką 780 zł. Najniższe ceny niesięgające 600 zł znaleźliśmy w Rumunii.

Agrobiznes TVP, 8 sierpnia 2017