Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 sierpnia 2017

Górki, dołki i wyboje

ziarno soi
123RF Zdjęcie Seryjne

Śruta sojowa tylko wczoraj zyskała blisko 5 USD za tonę. Jeszcze na początku lipca tona śruty na chicagowskim parkiecie kosztowała blisko 340 USD. W ciągu miesiąca straciła 20 USD. Dzisiaj po pierwszych wzrostach kosztuje niespełna 310 USD. I chociaż inwestorzy korzystając z zamknięcia ostatnich kontraktów będą teraz grali na zwyżkę, to pole do przecen nadal jest duże. Niewykluczone, że już w najbliższych dniach do cenników zawitają korekty w dół. Zwłaszcza że światowa produkcja ma być rekordowa, a pogoda sprzyja uprawom.

Tymczasem większe dostawy i ustabilizowanie zapotrzebowania sprawiły, że krajowi odbiorcy mogą kupować znacznie taniej niż w lipcu. W ubiegłym miesiącu notowania śruty sojowej przekraczały 1400 zł. W tym tygodniu spadły do 1270 zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest taniej nawet o 350 zł.

Agrobiznes TVP, 8 sierpnia 2017