Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
3 sierpnia 2017

Szacunki prosto z pola

złote kłosy pszenicy przy zachodzie słońca
123RF Zdjęcie Seryjne

Na spore problemy przy zbiorach skarżą się rolnicy z województwa zachodniopomorskiego, gdzie szczególnie w zeszłym tygodniu dość często i obficie padało. Jeśli do tego dodamy lokalne burze, które przetoczyły się właśnie przez region, to do problemów ze żniwami trzeba jeszcze dodać straty. Ale nie wszędzie, bo część rolników kazała się ubezpieczyć.

Najbardziej zaawansowane są zbiory rzepaku. Spora część rolników nasiona już zebrała, ale miejscami zbiory okazały się mniejsze niż szacowano. Według samych plantatorów, także w przypadku zbóż nie ma rewelacji. Lepiej co prawda jest z ilością, ale jakość ziarna może być różna. Ostatnie deszczowe tygodnie i nadmiar wilgoci obniżają parametry. W dodatku pojawia się porastanie ziarna ze względu na trudne warunki zbiorów. Przebieg dalszej pogody jest w tym wypadku kluczowy. Zdaniem rolników, utrzymanie wcześniejszych szacunków produkcji na poziomie 30 mln t zbóż jest mało realne. Według plantatorów, zbiory zbóż podstawowych wyniosą od 25 do 26 mln t, a kukurydzy co najwyżej 3,2 mln t.

Agrobiznes TVP, 3 sierpnia 2017