Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
3 sierpnia 2017

Kto może, kosi zboże

kobajn koszący zboże na polu
123RF Zdjęcie Seryjne

Kombajny wyjechały w pola. Andrzej Głowacki do skoszenia ma 50 ha rzepaku i 30 ha pszenicy. Rolnik miał nadzieję, że jego zbiory w tym roku będą rekordowe. Niestety, plany pokrzyżowała pogoda. Wiosną przymrozki, a na początku lata ulewne deszcze. Choć jak przyznaje rolnik i tak plon jest wyższy niż przed rokiem. Andrzej Głowacki z 1 ha zbiera ponad 5 t rzepaku. Jakość rzepaku jest w miarę dobra, cena też nie jest zła – podkreśla rolnik.

 

Ceny zbóż netto w zł/t:

rzepak 1570

jęczmień 570

żyto 600

pszenica 670

 

Kierownik ELEWARR w Bielsku Podlaskim mówi, że ceny na początku żniw zwykle są niskie. Kolejki przed elewatorami nie maleją od kilku dni. Spółka dziennie skupuje kilkaset ton zbóż. Teraz to przede wszystkim rzepak. Na wielu polach inne zboża wciąż jeszcze nie dojrzały do zbioru. Pogoda w najbliższych dniach ma być dla rolników łaskawa.

Agrobiznes TVP, 3 sierpnia 2017