Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
18 lipca 2017

Drób w cenie

młode brojlery w hodowli
123RF Zdjęcie Seryjne

Hodowcy już w czerwcu zmniejszyli wstawienia. Z jednej strony zniechęciły ich niskie majowe ceny skupu, z drugiej lato nigdy nie sprzyja zagęszczeniu w kurnikach. Gdy robi się ciepło, do skupu trafiają też mniejsze sztuki, by uniknąć związanych z upałami upadków. Mniejsza podaż na rynku zaowocowała wzrostem stawek. W górę ruszyły ceny tuszek, a w ślad za nimi ceny brojlerów. Stawki na północy i w centrum kraju sięgały maksymalnie 3,80 zł. Tak było jeszcze na początku ubiegłego tygodnia tygodnia, ale od ubiegłego czwartku widać już lekką korektę.

 

Ceny brojlerów w zł/kg:

wolny rynek 3,50-3,70

umowy kontraktacyjne 3,30-3,40

 

Ruszył już skup gęsi. Ceny wyższe niż przed rokiem: od 8,50 do 9,00 zł/kg.

Agrobiznes TVP, 18 lipca 2017