Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
13 kwietnia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3881
Euro
4,1724

Kurs średni NBP z dnia
20 kwietnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
13 lipca 2017

Nowy sezon, nowe rekordy

zbiory zbóż
123RF Zdjęcie Seryjne

Światowe zbiory zbóż z ryżem powinny wynieść w tym sezonie prawie 2,6 mld t. Spektakularnie zapowiada się produkcja kukurydzy. Takich wyników w historii jeszcze nie było. Świat zbierze o 20 mln t ziarna więcej niż w poprzednim sezonie.

Na takie informacje musiały zareagować giełdy surowcowe. Notowania amerykańskiej kukurydzy ustanowiły niespotykane od maja minima. Pod koniec czerwca kontrakty spadły do 140 USD/t, ale to nie jedyny powód obniżek. Winna jest temu także najtańsza od miesięcy ropa naftowa, która ciągnie w dół notowania kukurydzy.

W USA ok. 40% kukurydzy przerabia się na bioetanol. Lipiec przynosi już jednak zmianę trendu i notowania odrabiają straty. Mniejsze będą zbiory pszenicy, ale i tak mają szansę zapisać się jako drugi wynik w historii. Jutro raport Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa. Sprawdzimy, czy potwierdzą się przewidywania ekspertów FAO.

Agrobiznes TVP, 13 lipca 2017