Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
13 kwietnia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3881
Euro
4,1724

Kurs średni NBP z dnia
20 kwietnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
13 lipca 2017

Drogo, coraz drożej

pole rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

Pod koniec czerwca analitycy przewidywali podbicie notowań rzepaku o kilka euro przed żniwami, ale poziom blisko 380 EUR/t w momencie, kiedy koszenie się rozpoczęło, zaskakuje. To może oznaczać, że obawy o mniejszą tegoroczną podaż są bardziej niż uzasadnione. Rzepak koszą już Hiszpanie, Francuzi i Niemcy. Wszyscy narzekają na skutki deszczowej aury.

Nie najlepiej rysuje się także sytuacja na naszym rynku. W części regionów było w miarę sucho i tam rzepak mógł spokojnie dojrzewać. Jednak na sporym obszarze – zwłaszcza na północy i zachodzie kraju – deszcze padają praktycznie nieprzerwanie od maja. Przynosi to choroby grzybowe i porost roślin. Łuszczyny, które powinny już się otwierać, nadal są zielone. Trudno mówić o ilości nasion i raczej trzeba zakładać, że plon będzie niższy, a żniwa opóźnione. Zwłaszcza że prognozy pogody częściej mówią o deszczowym niż słonecznym lipcu. W efekcie stawki w umowach kontraktacyjnych pną się w górę.

 

Ceny rzepaku – zbiory 2017 (w zł/t):

koniec czerwca 1460-1500

początek lipca 1540-1560

teraz 1570-1600

Agrobiznes TVP, 13 lipca 2017