Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
13 kwietnia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3881
Euro
4,1724

Kurs średni NBP z dnia
20 kwietnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
13 lipca 2017

Ceny w górę

okrągłe ziarna soi
123RF Zdjęcie Seryjne

Po ostatnich wzrostach tona śruty sojowej wyceniana jest na ponad 330 USD. Jeszcze tydzień temu kosztowała ok. 20 USD mniej. To efekt obaw o tegoroczne plony. Co prawda amerykańscy analitycy najświeższe prognozy przedstawią na koniec tego tygodnia, ale giełdowi gracze spodziewają się obniżki szacunków, bo atmosferę podgrzewają ostatnie informacje pogodowe i raporty o stanie zasiewów. Panująca w rejonie upraw susza obniżyła do zaledwie 64% udział plantacji dobrych w całym areale zasiewów. W ubiegłym roku było to ponad 70%. Taki obrót spraw nie sprzyja krajowym odbiorcom śruty. Cegiełkę do wzrostów dokłada umacniający się dolar.

Jeszcze w czerwcu tona śruty sojowej nie kosztowała nawet 1300 zł. Już na początku lipca przekroczyła tę granicę, by teraz dojść do blisko 1400 zł/t. Ale gwałtownych skoków cen w górę krajowi odbiorcy raczej nie powinni się obawiać, bo śruty w magazynach jest pod dostatkiem. Od początku tego roku import drogą morską grubo przekroczył 1 mln t. Tylko w czerwcu polskie firmy sprowadziły 170 tys. t tej paszy. Do tego należy doliczyć transport samochodowy.

Agrobiznes TVP, 13 lipca 2017