Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
13 kwietnia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3881
Euro
4,1724

Kurs średni NBP z dnia
20 kwietnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 lipca 2017

Z nowych zbiorów

zboże z nowych zbiorów
123RF Zdjęcie Seryjne

Na giełdach towarowych już pojawiło się ziarno z nowych zbiorów. A na jakie stawki mogą liczyć rolnicy?

Za tonę producenci dostają 510-520 zł. Taką stawkę proponują giełdy towarowe. Tymczasem bezpośrednie oferty sprzedaży są znacznie wyższe. Producenci za tonę jęczmienia ozimego żądają nawet 650 zł. To zbyt wygórowane stawki, by znaleźć nabywców – komentują maklerzy.

Wciąż bardzo odczuwalny jest brak żyta. Ceny krążą wokół 690-700 zł/t. Niewiele jest pszenicy konsumpcyjnej, ale w tym przypadku nie obserwujemy już wzrostów cen, jak to dzieje się z żytem. Umiarkowany popyt wpływa stabilizująco na stawki. 700 zł/t to cena wyjściowa, ale zdarzają się oferty zdecydowanie wyższe, sięgające 750-770 zł/t. Zdaniem ekspertów, na przednówku wiele się może jeszcze wydarzyć. Całkiem niewykluczone będą wzrosty.

Agrobiznes TVP, 10 lipca 2017