Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6385
Euro
4,2958

Kurs średni NBP z dnia
18 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 lipca 2017

Cenowy skok wzwyż

elementy drobiowe
123RF Zdjęcie Seryjne

Ceny kurczaków w zł/kg:

tuszki 6,00-6,10

ćwiartki 3,50-3,80

filety 13,00-14,00

skrzydełka 4,30-5,50

 

Chociaż dochodzą sygnały, że wreszcie porty w Hongkongu zostały odblokowane i wysyłka drobiu szczególnie skrzydełek w tym kierunku będzie wznowiona, to maklerzy nie mają jeszcze oficjalnego potwierdzenia takiego stanu. Na razie na eksport idą filety z kurczaków - tradycyjnie do państw z Europy zachodniej - oraz coraz częściej ćwiartki, które wysyłane są do Mołdawii czy państw afrykańskich.

W kraju najlepiej sprzedaje się teraz mięso produkcyjne – głównie z przeznaczeniem na parówki. Na rynku indyków niewielkie zmiany. W dół poszły ceny ud bez kości, natomiast filetów utrzymują się na wysokich poziomach. Ten towar cały czas cieszy się powodzeniem u eksporterów.


Ceny indyków w zł/kg:

filety 17,50-17,80

uda b/k 10,00-10,50

Agrobiznes TVP, 10 lipca 2017