Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
13 kwietnia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3881
Euro
4,1724

Kurs średni NBP z dnia
20 kwietnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 lipca 2017

Rzepak na fali

żniwa rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

Tona nasion na giełdzie w Paryżu wyceniana jest na ponad 366 EUR. To zdaniem analityków efekt obaw o tegoroczne plony. Co prawda rzepak na polach wygląda dobrze, ale z jednej strony deszczowa pogoda sprawia, że choroby grzybowe nie odpuszczają, a z drugiej, pierwsze pokosy rzepaku nie są tak wydajne jak spodziewali się tego rolnicy. Producenci mówią, że rzepak to chimeryczna roślina i do końca nigdy nie jest się pewnym plonów. Nie bez znaczenia jest też podbijanie przez kapitał spekulacyjny stawek, na krótko przed głównymi żniwami.

Za światowymi zmianami podąża krajowy rynek. Ceny ubiegłorocznych nasion oscylują wokół 1600 zł/t, ale największy skok w górę przypadł w udziale stawkom tegorocznych nasion.


Ceny rzepaku z nowych zbiorów w zł/t:

ubiegły tydzień 1460-1500

teraz 1540-1560

 

Obecnie rolnicy boją się, że deszcze na tyle zniweczą ich plony, że nie będą w stanie wywiązać się z umów.

Agrobiznes TVP, 4 lipca 2017