Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
13 kwietnia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3881
Euro
4,1724

Kurs średni NBP z dnia
20 kwietnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
30 czerwca 2017

Rzepak coraz niżej

kolorowe kwiaty rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

356 EUR/t – ostatnie notowania rzepaku na giełdzie w Paryżu bliskie są jego wycenom z początku czerwca. Analitycy spodziewali się powrotu takiego poziomu, ale liczyli, że nastąpi on na początku lipca.

Tymczasem mimo obaw o deszczową pogodę i skutki chorób grzybowych jakie za sobą niesie, mniejsza ilość transakcji spowodowała nadejście przecen. Nie widać ich za to na krajowym podwórku. Zakłady przetwórcze wprawdzie powróciły na rynek, ale nie kupują spodziewanych bardzo dużych ilości surowca. Handel jest raczej umiarkowany, a ceny ubiegłorocznych nasion krążą woków 1600 zł/t.

Spadają stawki w umowach kontraktacyjnych na ten rok. Jeszcze tydzień temu kupujący oferowali nawet 1540 zł/t. To 40 zł więcej niż teraz. W porównaniu z początkiem czerwca jest taniej blisko o 100 zł.

Agrobiznes TVP, 30 czerwca 2017