Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
13 kwietnia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3881
Euro
4,1724

Kurs średni NBP z dnia
20 kwietnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
22 czerwca 2017

Drogi drób

hodowla drobiu
123RF Zdjęcie Seryjne

Prawdopodobnie brak surowca spowodowany jest wyprzedażą kurcząt przed długim weekendem i nietrafieniem z zakończeniem cykli produkcyjnych w kurnikach. Faktem jest, że surowca brakuje, a ceny rosną.

 

Ceny kurczaków w zł/kg:

tuszki 6,00-6,20

ćwiartki 3,50-4,00

filety 14,00-14,40

skrzydełka 4,50-5,20

 

Problem jest z partiami eksportowymi. Według informacji maklerów, porty w Hong Kongu są już zapchane towarem, a notowania skrzydełek spadły na tamtejszym rynku nawet o połowę. Niektórzy dostawcy porzucają kontenery, bo to im się bardziej opłaca niż czekanie na zmianę sytuacji, czy zabieranie towaru z powrotem.

Na rynku indyków też duże podwyżki. Filety w ciągu tygodnia zdrożały o blisko 1 zł. Teraz za kilogram trzeba zapłacić powyżej 17,50 zł. Pojawiające się większe ilości surowca najczęściej trafiają na eksport, a o zapasy wciąż trudno.

Agrobiznes TVP, 22 czerwca 2017