Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
16 czerwca 2017

Ziarnko do ziarnka

ziarno zbóż zsypywane na kontener
123RF Zdjęcie Seryjne

Pierwsza połowa czerwca to dobry czas na wstępne szacunki zbóż. A te mimo strat w przezimowaniu i wiosennych przymrozków, nie są takie złe. Według prognoz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa zbiory zbóż z kukurydzą przekroczą 29,5 mln t.

Dobre zbiory zapowiadają się też na Ukrainie – głównego konkurenta dla unijnego rynku zbóż. Według władz w Kijowie, limit bezcłowego eksportu pszenicy do Unii w tym sezonie został już przekroczony o ponad 4%. Do Wspólnoty z tego kraju legalnie trafiło ponad 15,5 mln t pszenicy, bo tyle wynosił przyznany kontyngent. I to właśnie dlatego rynkowi zbóż powinna bacznie przyglądać się teraz Bruksela.

Według ekspertów, we wrześniu średnie ceny pszenicy konsumpcyjnej mogą wynieść nawet 700 zł/t. Kolejne miesiące mają przynieść umiarkowane wzrosty. I tak aż do drugiego kwartału 2018 r.

Gorsze od tych sprzed roku są szacunki zbiorów na świecie. Przewiduje się, że pszenicy będzie mniej o blisko 2%, ale to i tak drugi najwyższy wynik w historii.

Agrobiznes TVP, 16 czerwca 2017