Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
15 grudnia 2017:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,5786
Euro
4,2217

Kurs średni NBP z dnia
15 grudnia 2017

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
16 czerwca 2017

Soja na gorąco

soja w worku
123RF Zdjęcie Seryjne

W poniedziałek śruta sojowa straciła na wartości ponad 4 USD. Kolejne dni dokładały swoje minusy i dzisiaj tona kosztuje nieco ponad 300 USD. To dobra okazja do kupowania tej wysokobiałkowej paszy przez krajowych odbiorców.

Zapotrzebowanie na śrutę powoli zaczyna rosnąć, a chociaż niższe ceny już od dłuższego czasu goszczą w cedułach giełdowych, to każda dodatkowa obniżka mile widziana.

W tym tygodniu stawki spadły o 10 zł. Dzięki temu cena utrzymuje się na średnim poziomie 1335 zł. Jeśli spadki na świecie potrwają dłużej, a do portów zawiną zaplanowane na przyszły tydzień nowe dostawy surowca, można się spodziewać kolejnych cięć cenników.


Agrobiznes TVP, 16 czerwca 2017