Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
16 czerwca 2017

Rzepak przed żniwami

żniwa rzepku
123RF Zdjęcie Seryjne

Na razie pewne jest jedno: cena rzepaku na paryskiej giełdzie Matif mimo walki inwestorów o większe wzrosty, zatrzymała się poniżej 360 EUR/t. Ten poziom, zdaniem analityków, trudno będzie przebić, bo rzepak na polach w całej Europie wygląda bardzo ładnie. Są więc coraz większe szanse na odpowiednio wysoki plon. Są też rejony, gdzie burze z gradem zniszczyły rośliny i zmusiły producentów do zaorania plantacji. Nie inaczej jest w kraju. W niektórych miejscach po rzepaku nie pozostał ślad, a są także uprawy, które wyglądają wyjątkowo okazale.

Mimo to pytanie, czy podpisywać umowy kontraktacyjne, czy czekać do żniw, wciąż pozostaje bez odpowiedzi.

 

Ceny rzepaku w zł/t:

w kraju 1470-1480

na eksport 1490-1520

 

Powoli na rynek wracają zakłady tłuszczowe. Jak powoli, widać po cenach ubiegłorocznych nasion. Jeszcze tydzień temu płacono o 80 zł więcej niż teraz (1600 zł/t).

Agrobiznes TVP, 16 czerwca 2017