Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
6 czerwca 2017

Ceny rzepaku coraz niższe

zbliżenie na kwiat rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

Tam, gdzie rzepak posiano zgodnie z najwyższą sztuką uprawy, łodygi są grube i wysokie, co rokuje obfite plony. Dlatego ceduły giełdowe uginają się pod ciężarem ofert sprzedaży - coraz korzystniejszych dla kupujących: 1620-1750 zł/t. Ale sprzedać nasiona można jedynie po najniższych stawkach i przy dużym szczęściu, bo transakcji nie ma zbyt wiele. To głównie efekt przestojów produkcyjnych w zakładach i dotarcia wcześniej na nasz rynek sporej ilości tańszego surowca z importu.

 

Ceny rzepaku bez dowozu w zł/t:

rok temu 1800

dzisiaj 1620

 

W pierwszych miesiącach br. za rzepak płacono nawet 1950 zł, ale wtedy nie było chętnych do sprzedaży. Nadal rozczarowują stawki w umowach kontraktacyjnych. W tym tygodniu były grubo poniżej 1500 zł w porównaniu do 1690 zł rok temu.

Agrobiznes TVP, 6 czerwca 2017