Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 czerwca 2017

Kwitnący rzepak

kwitnący na dużym polu rzepak
123RF Zdjęcie Seryjne

Plebania Wola pod Parczewem. Na glebach czwartej klasy rośnie tu około 40 odmian rzepaku. W takich warunkach badane są ich właściwości. Dzięki takim badaniom i popytowi na rzepak w ostatnich kilkunastu latach jego uprawa w regionie wzrosła o 300%. Producenci nasion rozróżniają 3 główne grupy. Najpopularniejsza jest hybrydowa. Jak mówi specjalista ds. ochrony roślin Tadeusz Krupa, cechują się tym, że dają większe plony o ok. 15% i lepiej pobierają składniki z gleby.

Skuteczna uprawa rzepaku ozimego to stałe monitorowanie plantacji – przekonują eksperci. Mimo wiosennych przymrozków plantatorzy liczą w tym roku na dobre plony, które przewyższą poniesione koszty. Te sięgają 3,5 tys. zł/ha. Jednak plantatorzy nie mogą spać spokojnie. UE chce w 2020 r. zakazać produkcji biopaliw na bazie rzepaku. W Polsce na 900 tys. ha produkuje się rocznie ok. 3 mln t rzepaku.

Agrobiznes TVP, 5 czerwca 2017