Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
25 maja 2017

Teraz w dół

elementy drobiowe w trakcie obrabiania
123RF Zdjęcie Seryjne

Nadprodukcja na rynku drobiu coraz wyraźniej daje o sobie znać. Ciągły wzrost dynamiki produkcji przy ograniczonym eksporcie skutkuje bardzo niskimi cenami tuszek, a w konsekwencji i żywca.

To trudny czas i dla hodowców, i dla przetwórców. Towar trzeba odbierać i sprzedawać na bieżąco, bo ponoszenie kosztów mrożenia i magazynowania generuje tylko dodatkowe koszty. Przy cenie tuszek ok. 4,75 zł, zakłady za żywiec nie mogą zapłacić więcej niż 3 zł.

 

Brojlery w zł/kg:

wolny rynek 3,00-3,05

umowy kontraktacyjne 3,15-3,20

 

Sytuacja poprawi się dopiero wtedy, gdy spadnie produkcja lub zwiększy się sprzedaż. Pod dostatkiem kurczaków ma cała Europa. Ograniczony eksport do krajów trzecich spowodował, że towaru na wewnętrznym rynku zrobiło się zbyt dużo.

Agrobiznes TVP, 25 maja 2017