Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
22 maja 2017

Drobiowe porachunki

elementy drobiowe
123RF Zdjęcie Seryjne

Najchętniej kupowane są skrzydełka i podudzia z kością. Duży eksport ratuje sprzedaż filetów. Zdaniem maklerów, pogoda sprzyjająca grillowaniu może jeszcze zwiększyć popyt na drób. Zwłaszcza że wieprzowina jest teraz droga.

 

Ceny kurczaków w zł/kg:

tuszki 4,70-4,90

ćwiartki 3,20-3,50

skrzydełka 4,20-5,50

filety 11,20-12,50

 

Na rynku indyków od dłuższego czasu bez zmian. Trwa eksport filetów. Maklerzy liczą też na odnowienie kontraktów eksportowych z Chinami. Coraz częściej mówi się też o szansach na wysyłkę mięsa do Kanady – choć w tym przypadku dominowałaby wieprzowina. Ale możliwe że i część asortymentu drobiowego mogłaby znaleźć tam swoje miejsce.

 

Ceny indyków w zł/kg:

filety 16,50-17,50

uda b/k 9,50-11,00

podudzia b/k 10,00

podudzia z/k 4,00-4,50


Agrobiznes TVP, 22 maja 2017