Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
16 lutego 2017

SG – prognozy produkcji oleistych w nowym sezonie 2017/18

pole rzepaku i zabudowania w tle
123RF Zdjęcie Seryjne

Zbiory rzepaku oceniono na 20,05 mln t w porównaniu do 22 mln t przed rokiem. Zbiory słonecznika mają być na poziomie 8,3 mln t, a soi – 2,4 mln t.

W nowym sezonie produkcja oleistych ma wynieść 32,7 mln t (+6%). Plony rzepaku wyniosą średnio 3,33 t/ha przy areale wynoszącym 6,47 mln ha. Zatem zbiory tego gatunku oszacowano na 21,6 mln t (+7,5%).

Prognozy dla rzepaku mogą się jeszcze zmienić za sprawą warunków pogodowych. Tymczasem zbiory słonecznika oszacowano na 8,6 mln t z powierzchni liczącej 4,2 mln ha. Prognozy zbiorów słonecznika uległy wzrostowi o 0,06 mln t.

Natomiast zbiory soi mają wynieść 2,5 mln t, czyli o 6% więcej niż rok temu.

ROL - PETROL Giełda Paliwowo-Rolna, FAMMU/FAPA na podstawie Reuters, 16 lutego 2017