Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
14 lutego 2017

Poszukiwana, poszukiwany

ziarno i kłosy zboża
123RF Zdjęcie Seryjne

Eksport jest teraz spory, a porty dyktują ceny na naszym rynku. Po okresie przestoju, kiedy to kra uniemożliwiała niektórym jednostkom wpłynięcie do portów i tworzyły się duże zapasy ziarna, teraz takiego problemu już nie ma. Statki przybywają i odpływaj, a na liście ofert zakupu znajduje się coraz więcej zbóż. W ostatnich dniach pojawiło się zapotrzebowanie na pszenicę o 15% zawartości białka. Ale nie białko jest najważniejsze, bo większość zbóż ma je na odpowiednim poziomie. Liczą się inne parametry. Przede wszystkim liczba opadania, a wymagania są bardzo wysokie.

 

Ceny zbóż w portach w zł/t:

pszenica konsumpcyjna 15% 760-770

pszenica konsumpcyjna 14% 740-750

pszenica konsumpcyjna 12,5% 730-735

kukurydza 660-670

pszenżyto 600

 

Krajowe młyny kupują teraz mało. W magazynach rolników wielkiego ruchu nie ma, a ceny zbóż konsumpcyjnych stabilne.

 

Ceny zbóż konsumpcyjnych w zł/t:

pszenica 660-710

jęczmień 580-630

owies 580-620

żyto 550-600

Agrobiznes TVP, 14 lutego 2017