Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:



ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
14 lutego 2017

Jakość w cenie

śruta sojowa w worku
123RF Zdjęcie Seryjne

A że polska śruta rzepakowa ceniona jest za jakość, a niemiecki rynek jest bardzo chłonny, to ze sprzedażą nie ma problemów. Są za to dodatkowe dla producentów plusy. Zainteresowanie sprawiło, że stawki wzrosły. Jeszcze miesiąc temu śruta kosztowała poniżej 900 zł. Dzisiaj za tonę kupujący płacą aż 960 zł/t. Niewielki handel rzepakiem daje producentom nadzieję na kolejne podbicie stawek.

Tymczasem w krajowych magazynach coraz mniej jest śruty sojowej. Wszystko przez zimę i krę ograniczającą statkom wejścia do portów, zmuszając przewoźników do przeładunków surowca na barki. A to dodatkowe koszty, które importerzy zapewne przerzucą na odbiorców tej paszy. Już jest nieco drożej. Tygodniowa korekta w górę to zaledwie 10 zł na tonie, ale warto kupić lub podpisać umowę teraz, by w najbliższym tygodniu uniknąć kolejnych podwyżek. Podczas gdy u nas szykują się podwyżki, za oceanem kolejny tydzień stabilizacji. Ale nie takiej, na jaką liczyliby kupujący. Na początku roku śruta sojowa za oceanem kosztowała 310 USD. Po gwałtownych podwyżkach z połowy stycznia cały czas utrzymuje bardzo wysoki poziom 343 USD/t.

Agrobiznes TVP, 14 lutego 2017