Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
15 grudnia 2017:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,5786
Euro
4,2217

Kurs średni NBP z dnia
15 grudnia 2017

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 lutego 2017

Kondycja ozimin w Rosji

uprawne pole pokryte śniegiem
123RF Zdjęcie Seryjne

Hydrometcentre podkreśla, że na razie uprawy są w dobrym stanie i Rosja może się spodziewać wysokich plonów. Areał pszenicy ozimej wynosi obecnie 17,4 mln ha.

Zdaniem SovEcon, produkcja zbożowa w Rosji w br. wyniesie ok. 114 mln t (wliczając 70 mln t pszenicy).

Niezależni analitycy nie są jednak tak optymistyczni. Jak podało IKAR, mroźna pogoda to poważne ryzyko dla upraw pszenicy ozimej – zwłaszcza w rejonach Rostowa i Krasnodaru.

Obszar narażony na straty mrozowe liczy aż 700-900 tys. ha.

ROL - PETROL Giełda Paliwowo-Rolna, FAMMU/FAPA z wykorzystaniem Reuters, 10 lutego 2017