Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
27 stycznia 2017

Słaby apetyt na drób

elementy drobiowe w zakładzie przetwórczym
123RF Zdjęcie Seryjne

Kolejne pojawiające się ogniska grypy ptaków w Polsce ograniczyły zagraniczną wysyłkę, a ci, którzy się na nią zdecydują, ryzykują nieprzyjęciem towaru. Już w maju, kiedy ptaki nie będą wciąż migrować, sytuacja powinna się poprawić.

 

W tym tygodniu spadły ceny wszystkich elementów kurczaków oprócz filetów. Ceny w zł/kg:

tuszki 4,20-4,30

ćwiartki 2,90-3,00

skrzydełka 3,50-3,80

filety 9,50-9,80

 

Na rynku indyków też brakuje surowca, choć w tym wypadku zobowiązania kontraktowe udaje się wypełnić. Z odbiorem filetów nie ma problemów, bo większość mięsa wysyłamy do krajów zachodnich, a tam mają większy problem z grypą ptaków niż my. Filety kosztują od 14,80 do 15,50 zł/kg. Podrożały uda bez kości – maksymalne ceny osiągają 10 zł.

Agrobiznes TVP, 27 stycznia 2017