Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
11 stycznia 2017

UE – notowania rzepaku w nowym roku

ziarno rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

W okresie świątecznym handel był spowolniony, co przełożyło się na ceny. Po świętach handel rzepakiem znów się ożywił. W aktualnym sezonie odnotowano rekordowe zapotrzebowanie na importowany rzepak w UE. W wyniku ograniczenia światowego wydobycia ropy jej ceny wzrosły powyżej 50 USD/baryłkę, co wpłynęło na podniesienie cen olejów roślinnych.

Na kanadyjskiej giełdzie Canola w kontrakcie styczniowym zdrożała o 0,3% do 497,7 CAD/t. Natomiast umocnienie kursu dolara kanadyjskiego pogorszyło opłacalność importu Canoli z Kanady. Warto podkreślić, że ceny tego gatunku uległy spadkowi z uwagi na poprawę perspektyw zbiorów soi w Ameryce Południowej oraz spadek jej cen w Stanach.

Na chicagowskiej giełdzie towarowej styczniowy kontrakt na soję kosztował w grudniu 368,7 USD/t. Obecnie jego cena spadła o 9,4 USD/t. Rynkiem soi rządzą czynniki fundamentalne – między innymi wielka światowa produkcja soi w tym sezonie.

ROL - PETROL Giełda Paliwowo-Rolna, FAMMU/FAPA z wykorzystaniem Reuters i innych źródeł, 11 stycznia 2017