Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
11 stycznia 2017

Spokój na unijnym rynku zbóż

kłosy zbóż na ziarnie
123RF Zdjęcie Seryjne

W pierwszym tygodniu nowego roku, ceny pszenicy na Euronext nieco wzrosły w związku z osłabieniem euro, ograniczeniem zasobów pszenicy we Francji i obawami o stan upraw ozimych.

Według AGPM, ubiegłoroczne zbiory kukurydzy we Francji są na poziomie 12,3 mln t – to więcej niż przewidywał FranceAgriMer i Agritel.

W Niemczech pszenicę o 12% zawartości białka oferowano po cenie o 4,5 EUR wyższej niż na Euronext. Natomiast w Polsce za tonę pszenicy 12,5% z dostawą do portów można uzyskać 730-735 zł/t.

Szybkie tempo eksportu kukurydzy i pszenicy konsumpcyjnej z Polski utrzymuje się. Tymczasem rolnicy i lokalni handlowcy czekają na wzrost cen i wstrzymują się ze sprzedażą. Pod koniec grudnia 30 tys. t krajowej pszenicy wypłynęło z Gdyni do Afryki Południowej. Kolejne 30 tys. t wyekspediowano do portu w Barcelonie, a 40 tys. t ziarna przetransportowano do Mozambiku.

Według GUS, zbiory zbóż w Polsce w zeszłym roku wyniosły 30,1 mln t. Pszenicy zebrano 11,1 mln t, a kukurydzy 4,2 mln t.

W drugiej połowie roku 2016 Ukraina wyeksportowała ok. 22 mln t zbóż (11,1 mln t pszenicy, 4,3 mln t jęczmienia, 6,4 mln t kukurydzy). W tym samym okresie rosyjski eksport wyniósł 15,7 mln t pszenicy w porównaniu z 11,9 mln t w pierwszym półroczu.

Pogorszyła się kondycja pszenicy ozimej w Stanach Zjednoczonych. W Oklahomie zaledwie 25% upraw oceniono najwyżej. W Kansas jest to 44% w porównaniu do 54% rok wcześniej. Wszystko za sprawą niesprzyjających warunków pogodowych.

ROL - PETROL Giełda Paliwowo-Rolna, komentarz analityków FAMMU/FAPA z wykorzystaniem Reuters i innych źródeł, 11 stycznia 2017