Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
11 stycznia 2017

Próba sił

sklep mięsny z towarem
123RF Zdjęcie Seryjne

Tak jest między innymi w przypadku schabu czy szynki. Wzrost stawek jest więc niemałym zaskoczeniem. Po pierwsze, w chłodniach wciąż są duże zapasy tych towarów. Po drugie, niższy kurs euro sprzyja importowi. Wreszcie po trzecie, o tej porze roku, kilka dni po świętach, raczej nikt nie robi większych zakupów – zwłaszcza najdroższych elementów.


Ceny wieprzowiny w zł/kg:

schab 12,00-13,00

szynka 10,00-10,20

karkówka 10,00-11,00

łopatka 9,00-9,50

 

Import jest, gorzej z eksportem. Na wschodzie dopiero zakończyły się święta, a azjatyckie rynki z powodu pomoru świń wciąż nie są dostępne. Ale wysyłka naszej wieprzowiny w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku była wyższa niż w 2013 r., czyli przed pojawieniem się ASF. Jednak inne są kierunki eksportu. Trzy lata temu największą sprzedaż notowaliśmy do Chin. Teraz pierwsze miejsce zajmują Włochy, drugie – Niemcy. Tymczasem i tak od lat najwięcej zarabiamy na eksporcie do USA, gdzie wysyłamy nieco mniejsze ilości, ale za to najdroższych towarów.

Agrobiznes TVP, 11 stycznia 2017