Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
11 stycznia 2017

Klęska urodzaju

maszyna w polu
123RF Zdjęcie Seryjne

Na tym może się nie skończyć, bo konsumpcja słabnie, a tegoroczna produkcja ma przekroczyć nie tylko dotychczasowe rekordy, ale wszelkie oczekiwania. Śruta sojowa na chicagowskim parkiecie wyceniana jest teraz na 310 USD/t, i z każdym dniem jest taniej. Co prawda w ubiegły rok śruta wchodziła z poziomem niższym niż obecny, ale porównania z 2014 r., kiedy tona kosztowała ponad 420 USD, nie ma.

Tymczasem globalna produkcja może w tym roku sięgnąć blisko 340 mln t. I chociaż większość graczy już powróciła na rynek po świąteczno-noworocznej przerwie, to handel nie wzrósł praktycznie wcale. Nie ma też sygnałów o zwiększonym zapotrzebowaniu w najbliższych miesiącach. Kontrahenci nie kupują na zapas, a tylko tyle, by uzupełniać bieżącą sprzedaż. A ta na rynku wewnętrznym nie jest tak duża, jak można by się było spodziewać w styczniu. Tak dzieje się na naszym podwórku. W związku z kolejnymi ogniskami grypy ptaków, w wielu miejscach obowiązuje zakaz nowych wstawień drobiu, a to sprawia, że zakupy są ograniczone. Stąd też i przeceny. Tona śruty sojowej kosztuje 1570 zł.

Agrobiznes TVP, 11 stycznia 2017