Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 stycznia 2017

Tuczenie cen

duży tucznik
123RF Zdjęcie Seryjne

Zdecydowana większość zakładów podniosła cenniki jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia. Stawki ruszyły w górę średnio o 20 gr/kg. Tymczasem Niemcy podczas ostatniej giełdy podnieśli ceny zaledwie o 1 eurocent do poziomu 1,57 EUR/kg. A ile oferują nasze punkty skupu?

 

Ceny tuczników w zł/kg:

S 6,20-6,70

E 6,10-6,60

U 5,70-6,20

R 5,10-5,80

O 4,40-5,20

P 4,20-4,50

 

Styczeń to wyjątkowo martwy miesiąc dla handlu. Skupowanie tuczników po relatywnie wysokich cenach nie przekłada się na sprzedaż mięsa i gotowych wyrobów, dlatego trudno oczekiwać dalszych wzrostów. Zwłaszcza, że w wielu miejscach trafiające do punktów skupu świnie ważą bardzo dużo, a to oznacza, że długo przetrzymywać się ich nie da.

Agrobiznes TVP, 10 stycznia 2017