Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 stycznia 2017

Rzepak na czarno

kwiaty rzepaku na tle czarnych chmur
123RF Zdjęcie Seryjne

Na paryskim parkiecie tona wyceniana jest poniżej 413 EUR, a niższe ceny przy poprawie szacunków globalnej produkcji rzepaku w tym sezonie i zwiększonej podaży, przełożyły się na przeceny i na naszym rynku. W kraju kupujący obniżyli stawki średnio o 10 zł/t z dostawą do zakładu i o 20 zł za surowiec bez dowozu.

 

Ceny rzepaku w zł/t:

z dowozem 1920-1930

bez dowozu 1880-1890

umowy kontraktacyjne 1880-1900

 

Ale żeby sprzedać, trzeba mieć nasiona wysokiej jakości, bo ofert sprzedaży na rynku przybyło, a ubyło za to nabywców. Na zniżki spory wpływ ma też najnowszy raport GUS. Wynika z niego, że stan ozimin przed wejściem w spoczynek zimowy był nieco lepszy od ubiegłorocznego. W optymalnych terminach agrotechnicznych udało się obsiać blisko 78% areału rzepaku i rzepiku. W ubiegłym sezonie było to zaledwie 62%.

Agrobiznes TVP, 10 stycznia 2017