Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 stycznia 2017

Rzepak wciąż w górze

rzepakowe żniwa
123RF Zdjęcie Seryjne

Tona rzepaku na giełdzie Matif w Paryżu wyceniana jest na 415 EUR. To blisko o 50 EUR wyżej niż przed rokiem i prawie 70 EUR więcej w porównaniu z 2015 r. Tak wysokie stawki nawet przy mniejszej podaży rzepaku i obawach o stan zasiewów ozimych, raczej nie przysporzą potencjalnych nabywców. Może się więc okazać, że gracze będą zmuszeni do cięć w cennikach, ale tych można spodziewać się dopiero pod koniec stycznia, gdy na rynku zacznie pojawiać się więcej surowca.

Inaczej jest na krajowym rynku – nasion w magazynach wciąż jeszcze sporo, ale producenci mimo wysokich stawek sprzedają je bardzo niechętnie, bo liczą na podbicie cen do 2 tys. zł. Ale na taki scenariusz raczej się nie zanosi – uważają handlowcy. Zwłaszcza, że obecnie mamy najwyższe od kilku lat ceny. Tona kosztuje teraz nawet 1917 zł. Na przestrzeni ostatnich 5 lat wahała się od 1500 do 1600 zł.

Agrobiznes TVP, 4 stycznia 2017