Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 stycznia 2017

Co w zbożu piszczy?

kłos zboża w dłoni rolnika
123RF Zdjęcie Seryjne

Pytanie tylko, kiedy ta burza się rozpęta. Zapowiadane rekordy globalnej produkcji pszenicy i kukurydzy powinny już w najbliższych dniach przynieść spore przeceny zbóż na światowych parkietach. Zwłaszcza, że na rynkach wciąż są bardzo duże nadwyżki ziarna z ubiegłego roku.

Na razie pszenica na paryskiej giełdzie Matif kosztuje 168 EUR (mniej niż w 2016 i 2015 r.). Zdecydowanie większe spadki mogą dotknąć kukurydzy.

Rok 2017 zaczyna się stawką 166 EUR/t. Krajowi producenci kukurydzy najlepiej będą pamiętać początek ubiegłego roku, kiedy to ziarno było najdroższe od 3 lat. Stawki sięgały 700 zł. Dzisiaj dochodzą zaledwie do 660 zł. Producenci pszenicy też nie mają powodów do zadowolenia. Drugi rok z rzędu ceny w kraju kończą się na poziomie 700 zł. W styczniu 2015 r. było to nawet 860 zł/t.

Agrobiznes TVP, 4 stycznia 2017