Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
28 grudnia 2016

Sezon przecen

mięso drobiowe
123RF Zdjęcie Seryjne

Mrożonego nikt nie chce. Część firm ma przestoje technologiczne – szczególnie te produkujące pasztety – dlatego obecnie handel podrobami właściwie nie istnieje. Produkcja ruszy dopiero po święcie Trzech Króli. Mniejsze jest też zapotrzebowanie na mięsa drobne. Stąd i niższe ceny.

 

Ceny kurczaków w zł/kg:

tuszki 4,50-4,60

ćwiartki 3,00-3,20

skrzydełka 3,50-4,50

 

Spadły ceny filetów z kurczaków. Kilogram mrożonych kosztuje maksymalnie 10,50 zł, a świeżych – 11,00 zł. Filety z indyków kosztują tyle, ile przed tygodniem – maksymalnie 15 zł/kg. Zainteresowanie było i jest umiarkowane, bo w kraju choć mięso to ma wielu zwolenników, to stawki są zbyt wysokie. Podobnie jest z popytem na uda b/k czy podroby. Nie brakuje za to chętnych na kacze czy gęsie piersi i nogi, ale o towar trudno. W ramach umów dotarł on wcześniej bezpośrednio z zakładów do wielkich sieci handlowych i był dostępny w bardzo promocyjnych cenach.

Agrobiznes TVP, 28 grudnia 2016