Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
28 grudnia 2016

Rzepak na czarno

rzepak w fazie kwitnienia
123RF Zdjęcie Seryjne

Notowania rzepaku ponownie wystrzeliły w górę. To efekt mniejszej podaży nasion na globalnym rynku i coraz większe obawy o przezimowanie upraw. Jeśli zima poskąpi śniegu, a przyniesie roślinom mróz, może zdziesiątkować plantacje i mocno uszczuplić i tak już nie najlepsze zapasy. Zwłaszcza, że unijna produkcja rzepaku jest w tym sezonie wyjątkowo niska, bo według ostatnich szacunków nie sięga nawet 20 mln t.

Na giełdzie w Paryżu tona wyceniana jest na blisko 410 EUR. To jeden z najwyższych poziomów zarówno w tym roku, jak i na przestrzeni ostatnich kilku lat. Tak drogi rzepak był w kwietniu 2 lata temu. Wtedy stawki dochodziły do 424 EUR. Taka pogoń za wysokimi cenami przekłada się na wewnętrzne rynki – także na nasz. Jeszcze w ubiegłym tygodniu cena z dowozem do kupującego sięgała maksymalnie 1880 zł/t.

Dziś tona z dowozem do kupującego to ponad 1900 zł. W umowach kontraktacyjnych na przyszły rok można uzyskać do 1710 zł/t z przeznaczeniem na eksport, i do 1690 zł z dowozem do zakładów tłuszczowych.

Agrobiznes TVP, 28 grudnia 2016