Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
28 grudnia 2016

Przeceny gonią przeceny

stado trzody chlewnej
123RF Zdjęcie Seryjne

Firmy nie powiększają ubojów. Powiększa się za to masa zwierząt. Wiele sztuk jest już poprzerastanych, a może być jeszcze więcej. Ceny gonią przeceny. Dziś w wielu zakładach cenniki spadły o kolejne 20-30 gr/kg. To wynik obniżek, które wprowadziła giełda niemiecka. W ubiegłą środę zanotowano już trzeci tydzień przecen – i to bardzo wyraźnych.

Po listopadowych wzrostach grudzień zaczął przynosić już tylko spadki. 1,48 EUR – tyle kosztują tuczniki w najnowszym rozliczeniu. To jedna z niższych stawek w tym roku, a jeśli jutro w Niemczech odbędzie się kolejna aukcja, można spodziewać się dalszych przecen. Jak mówi się nieoficjalnie, to wynik mniejszego eksportu wieprzowiny do Chin, gdzie miejsce zachodnich kontrahentów próbują zająć Amerykanie.

 

Krajowe ceny tuczników w zł/kg:

S 5,90-6,30

E 5,80-6,20

U 5,50-5,70

R 4,90-5,20

O 4,20-4,70

P 4,00-4,20


Agrobiznes TVP, 28 grudnia 2016