Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
17 maja 2018:ARR

Kwiecień 2018

Kursy walut

USD
3,6686
Euro
4,3022

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
23 grudnia 2016

Prognozy światowych zbiorów soi w sezonie 2016/17 według USDA

soja nabierana drewnianą łopatką
123RF Zdjęcie Seryjne

Światowe zbiory soi w tym sezonie mają wynieść 292,6 mln t, a w przypadku Indii i Kanady prognozowany jest wzrost produkcji o 1,9 mln t, co dodatkowo podniosło światową podaż soi. Przewiduje się również wzrost światowego eksportu do 139,3 mln t. Co więcej, w ciągu miesiąca zwiększono o 1,6% do 82,9 mln t światowe zapasy końcowe soi.

W bieżącym sezonie światowa produkcja oleistych ma ulec wzrostowi o 32,5 mln t do 554,7 mln t. Wzrost prognoz produkcji dla soi, słonecznika, bawełny i orzeszków ziemnych, to główna przyczyna zmiany oszacowań.

Za sprawą wzrostu światowej produkcji, podaż roślin oleistych powinna ulec zwiększeniu o 28,3 mln t do ok. 644 mln t. Natomiast na koniec sezonu zapasy oleistych powinny zostać skorygowane w górę o 5,3 mln t do 94,6 mln t.

Przed dwoma tygodniami kontrakty terminowe na soję w Chicago zdrożały o 1% z uwagi na silny popyt eksportowy i suszę w Argentynie.

ROL - PETROL Giełda Paliwowo-Rolna, FAMMU/FAPA z wykorzystaniem WASDE, 23 grudnia 2016