Aktualne notowania

Ładuję notowania...

Zobacz wszystkie notowania mięsa lub zbóż.

ARR

Wrzesień 2011

Kursy walut

USD
3,4589
Euro
4,3510

Kurs średni NBP z dnia
25 maja 2012

27 grudnia 2004

Przed świętami mięso nie podrożało

Na rynku mięsnym handel hurtowy zakończył się już w trzecim tygodniu grudnia. Bezpośrednio przed świętami zakłady dostarczały do sklepów przygotowane produkty i wykonywały dodatkowe zamówienia z posiadanych zapasów. Ceny wieprzowiny nie zmieniły się, były nieco wyższe niż na początku grudnia. Zdaniem analityków w najbliższych tygodniach mięso nie powinny drożeć. W dalszej perspektywie prognozowane są obniżki.

W ostatnich dniach zwiększyła się detaliczna sprzedaż indyków i kurczaków, ale ceny drobiu nie zmieniły się. Nadal spory jest import ćwiartek drobiowych, podrobów, części indyka. Elementy te wykorzystują przede wszystkim przemysł mięsny i gastronomia.

Małe było ostatnio zainteresowanie wołowiną, jej ceny nie zmieniły się. Zdaniem analityków rynek wołowiny będzie w najbliższym czasie ustabilizowany. Dotyczy to także cen.
Anna Sielanko, Rzeczpospolita, 27 grudnia 2004