Aktualne notowania

Ładuję notowania...

Zobacz wszystkie notowania mięsa lub zbóż.

ARR

Wrzesień 2011

Kursy walut

USD
3,4431
Euro
4,3683

Kurs średni NBP z dnia
18 maja 2012

9 września 2002

Na Pomorzu wzrósł popyt na pszenicę

Od czwartku na Pomorzu zaczął się prawdziwy boom na pszenicę. Firmy, które kupują ziarno za własne pieniądze, ale z dopłatami Agencji Rynku Rolnego, od razu transportują ją do portów i wysyłają za granicę. Gdzie? To tajemnica handlowa, której nie znają nawet maklerzy giełd towarowych. Nieoficjalnie mówi się, że na statki trafi około 150 tys. ton pszenicy.

Tymczasem w nielicznych jeszcze punktach skupu nadal kolejki. Niektórzy są zawiedzeni, bo nie ma możliwości, aby sprzedać gorszej jakości ziarno, tak jak to bywało w poprzednich latach.

A na wolnym rynku obroty niewielkie. Jęczmień nie spełnia wymogów jakościowych stawianych przez browary. Owies też pozostawia wiele do życzenia. Część wyeksportowano, ale teraz trudno znaleźć ziarno o dobrym kolorze.
Agrobiznes, TVP1, 9 września 2002