Ceny zbóż, notowania, aktualności

Soja na plus

Soja na plus

Zeszłotygodniowe ostre podbicie notowań soi na parkiecie w Chicago zaowocowało zwiększeniem handlu tak soją, jak i śrutą sojową. Ten tydzień zaczyna się nieco spokojniej, ale też na plusie.

Tona śruty sojowej za oceanem wyceniana jest teraz na blisko 300 dolarów. To wysoki pułap, zwłaszcza w okresie, gdy handel tym surowcem jest wzmożony nie tylko w obrocie giełdowym, ale i na rynku rzeczywistym. To właśnie teraz tej paszy najwięcej kupują hodowcy drobiu. Wzrost zapotrzebowania, mimo sporego wzrostu cen, widać także na naszym podwórku.

Jeszcze w zeszłym tygodniu tona śruty sojowej z importu, kosztowała niecałe 1350 złotych za tonę. Dzisiaj trzeba za nią zapłacić nawet ponad 1370 złotych.

W ofertach sprzedaży sporo jest także, cieszącej się popularnością, krajowej śruty sojowej NON GMO. Koszt zakupu tony, to średnio 1500 złotych.

Zainteresowaniem kupujących cieszy się też śruta słonecznikowa. Różnica w cenie, w zależności od regionu kraju i sprzedającego, sięga nawet 150 złotych (905 zł/t - 1055 zł/t).

Powrót do aktualności