Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ceny zbóż w lutym 2020

Ceny zbóż w lutym 2020

Początek lutego przyniósł lekkie obniżki cen zbóż. Pszenica konsumpcyjna kosztowała maksymalnie 780 zł/t, jęczmień 730 zł/t, a żyto 560 złotych za tonę. Zboża paszowe, wobec końcówki stycznia, też odnotowały spadki. Za pszenicę paszową można było dostać w pierwszych dniach miesiąca nie więcej niż 720 złotych za tonę.

W połowie lutego na rynek zbóż zawitała stabilizacja, z lekkimi trendami wzrostowymi. Pszenica konsumpcyjna była w tym tygodniu sprzedawana po średnio 770 złotych za tonę, jęczmień konsumpcyjny za 730 zł/t. Zdrożała kukurydza - tona wyceniana była na 700 zł/t. Podwyżki nie ominęły rzepaku, którego cena wyniosła nawet 1660 zł/t.

Koniec miesiąca przyniósł wahania notowań na światowych parkietach, które jednak nie przełożyły się znacznie na krajowy rynek zbóż. W ostatni poniedziałek lutego za pszenicę konsumpcyjną na eksport można było uzyskać nawet 840 zł/t. Wysokie ceny utrzymała też kukurydza, której tona w portach wyceniana była na blisko 800 zł/t. Z kolei tona zeszłorocznego rzepaku kosztowała średnio 1635 złotych.

Powrót do aktualności