Ceny zbóż, notowania, aktualności

Drób poszukiwany

Drób poszukiwany

hodowla drobiu
123RF Zdjęcie Seryjne

Wtedy wyeksportowaliśmy też rekordową ilość drobiowego mięsa. Jednak ważne jest to, że również w kraju popyt na ten towar jest coraz większy.

Ceny artykułów rolnych od ponad roku są wyjątkowo niskie. Mimo to hodowcy drobiu systematycznie zwiększają produkcję. W kurnikach ruch nie ustaje. Jedni wstawiają pisklęta, inni odstawiają brojlery do ubojni.

Jak stwierdza Andrzej Sieradzki z Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, w Polsce wciąż powstają nowe fermy, ponieważ jest to konieczne w sytuacji, gdy chce się unowocześnić produkcję.

Pomimo rosyjskiego embarga eksport do innych krajów nie zmniejszył się. Hodowcy mają nadzieję, że nic nie powstrzyma tej tendencji na rynku. Spożycie drobiu w kraju też rośnie.

Zadowoleni z tego są nie tylko hodowcy, ale i dietetycy, którzy przekonują, że mięso drobiowe jest zdrowe, bo zawiera dużo łatwo przyswajalnego białka. Jak mówi dietetyk Urszula Nowańska, drób zawiera mniej tłuszczu - to jego duża zaleta. Produkcja drobiu to jednak pewna loteria. Niektóre wstawienia piskląt na fermę przynoszą straty, inne zyski. Ostatnie kilkanaście miesięcy hodowcy są na plusie i mają nadzieję, że ten trend długo się utrzyma.

Źródło: Agrobiznes TVP

Powrót do aktualności