Ceny zbóż, notowania, aktualności

Na Matif rośnie cena rzepaku

Na Matif rośnie cena rzepaku

kwiat rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

Notowania rzepaku w najbliższym kontrakcie sierpniowym odrabiają straty z końca kwietnia. W poniedziałek cena wzrosła po raz trzeci z rzędu i jest już prawie 15 euro/t ponad dołkiem z 30 kwietnia br. i brakuje niespełna 6 euro/t do ostatniego szczytu notowań z 23 kwietnia.

Pozostałe oleiste notowania zakończyły na minimalnych minusach. Inwestorzy oczekiwali na publikowany po sesji raport USDA o postępie zasiewów soi w USA. Wed ług raportu obsiano 31 proc. plantacji, soi przy średniej pięcioletniej wynoszącej 20 proc.

Jednak najważniejszym wydaje się najnowszy miesięczny raport USDA na temat m.in. światowego bilansu oleistych, który opublikowany będzie dzisiaj o godz. 18-tej naszego czasu. Pierwszy raz przedstawiona będzie prognoza produkcji oleistych w nadchodzącym sezonie 2015/16.

Rzepak Matif, kontrakt sierpniowy - cena wzrosła o 1,34 proc. (359,00 euro/t - 1464 zł/t).

Soja CBOT, kontrakt majowy - cena spadła o 0,15 proc. (361,18 USD/t - 1318 zł/t).

Na giełdzie w Chicago na soi dominuje trend spadkowy- długoterminowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.

Canola WCE, kontrakt majowy - cena spadła o 0,06 proc. (465,80 CAD/t - 1401 zł/t).

W Winnipeg na canoli zdecydowanie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy wzrostowy i krótkoterminowy wzrostowy.

Źródło: farmer.pl

Powrót do aktualności