Ceny zbóż, notowania, aktualności

Nowe perspektywy dla eksporterów wołowiny

Nowe perspektywy dla eksporterów wołowiny

bydło
123RF Zdjęcie Seryjne

Wzmożona aktywność w dyplomacji gospodarczej ministra rolnictwa Marka Sawickiego i służb weterynaryjnych owocują otwarciem kolejnych rynków, co obejmuje niektóre kraje arabskie, ale także niezwykle wymagający rynek japoński. - Przykład Irlandii, która rozpoczyna eksport wołowiny do USA pokazuje jak wielkie zmiany następują na rynkach światowych. Polski sektor wołowiny może z tych zmian skorzystać - zaznacza Jerzy Wierzbicki.

Interesujące wieści napływają też z Indii. - Kraj ten w zeszłym roku był największym eksporterem wołowiny na świecie, ale politycy dążą do zakazania ubojów bydła. Premier Indii przyjął w marcu 2015 r. ustawę, która zakazuje uboju, sprzedaży i konsumpcji wołowiny w zachodnim stanie Maharastra - zaznacza prezes PZPBM. - Liczymy na rezultaty projektu prowadzonego w Turcji przez Związek Polskie Mięso, którego celem jest ponowne otwarcie rynku tureckiego - dodaje.

Ekspert zwraca uwagę, że dziś naszą przewagą konkurencyjną w eksporcie wołowiny jest niska cena. - Jednak w najbliższych latach przemysł mięsny będzie podnosił standardy jakości handlowej. Będziemy budować jeszcze lepszą reputację polskiej wołowiny - zapowiada Jerzy Wierzbicki.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności