Ceny zbóż, notowania, aktualności

Indykpol chce podwoić moce produkcyjne w ciągu 6-7 lat

Indykpol chce podwoić moce produkcyjne w ciągu 6-7 lat

hodowla indyków
123RF Zdjęcie Seryjne

Dzięki inwestycjom opiewającym na 200 mln zł, Indykpol chce być odporny na walkę cenową i przygotuje się dobrze do nieuniknionej konsolidacji nadal bardzo rozdrobnionej branży drobiarskiej. Zamierza także, jako pierwszy w Polsce, i jeden z pierwszych w Europie producent mięsa indyczego, wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne służące poprawie dobrostanu ptaków. Firma będzie także inwestować w segment związany z produkcją pasz i wylęgiem piskląt. Planuje również rozbudowę i modernizację naszych zakładów w Olsztynie i Lublinie.

- Na razie stawiamy na rozwój organiczny. Ale konsolidacja rozdrobnionej branży drobiarskiej jest nieunikniona. Na rynku nie brakuje małych i średnich firm, które nie mają mocnych powiązań z hodowcami i dostawcami. Nie jest wykluczone, że znajdą się chętni na ich zakup. Jednak ich przejęcie będzie miało sens tylko wówczas, jeżeli ich wycena będzie realna. Nie licząc przejęć, możliwe jest także przejmowanie udziałów rynkowych poprzez firmy, które, tak jak my, będą rozbudowywać i modernizować swoje zakłady. Na tym etapie rozwoju rynku najmniej prawdopodobna wydaje się budowa od podstaw dużych, nowoczesnych fabryk i zastępowanie nimi już istniejących- komentuje na łamach "Parkietu", prezes Indykpolu.

Firma stawia też na eksport. Intensyfikuje sprzedaż mięsa kurcząt do Unii Europejskiej. Myśli także o rynkach afrykańskich i liczmy na to, że uda się zmienić prawo dotyczące uboju rytualnego, tak by ponownie otworzyły się dla polskiego mięsa kraje arabskie - pisze "Parkiet".

Źródło: Portal Spożywczy za: Parkiet

Powrót do aktualności