Ceny zbóż, notowania, aktualności

Spadkowa tendencja cen żywca wołowego

Spadkowa tendencja cen żywca wołowego

bydło
123RF Zdjęcie Seryjne

Większość podmiotów skupujących zgodnie stwierdza, że przyszły tydzień przyniesie kolejne obniżki cen. Rolnicy, którym sytuacja finansowa na to pozwala, decydują się na przetrzymanie zwierząt, wyczekując poprawy cen.

Jak się okazuje nie bez znaczenia dla rynku wołowiny miała decyzja Rosji o wprowadzeniu embarga na produkty żywnościowe. Kolejną kwestią, która działa na niekorzyść, jest sprawa wycofania uboju rytualnego.

W połowie września maksymalną cenę, jaką można było uzyskać za buhaja w wybitnym umięśnieniu to 7,2 zł w rozliczeniu na wagę żywą. W przypadku wyceny poubojowej, buhaje zaklasyfikowane do klasy R kosztowały maksymalnie 12,10 zł.

W przypadku jałówek, ich cena w wadze żywej osiągała górną granicę na poziomie 6,50 zł, natomiast w rozliczeniu poubojowym górny limit zatrzymał się na wartości 12 zł.

Jeśli chodzi o krowy, w niektórych punktach ta grupa bydła nie była wcale przyjmowana. Natomiast zakłady w których prowadzony był skup, mogą obecnie zapłacić za krowy ciężkie maksymalną cenę 5,30 zł w rozliczeniu wagi żywej. W przypadku WBC, zamykającą stawką dla krów, w połowie miesiąca, była cena w wysokości 10,6 zł.

Źródło: farmer.pl

Powrót do aktualności