Ceny zbóż, notowania, aktualności

Copa-Cogeca: Będą dobre zbiory zbóż

Copa-Cogeca: Będą dobre zbiory zbóż

kłosy zbóż na tle nieba
123RF Zdjęcie Seryjne

Publikacja nastąpiła po posiedzeniu grupy roboczej „Zboża" Copa-Cogeca. Podczas posiedzenia wiele państw członkowskich przekazało pozytywne szacunki dot. tegorocznych zbiorów. Oczekuje się, że zbiory wyniosą 304 147 mln ton w UE-28, co zdecydowanie różni się od sytuacji w pozostałych rejonach świata.

Max Schulman z Finlandii - przewodniczący grupy roboczej Copa-Cogeca - zwrócił uwagę podczas posiedzenia na występujące w niektórych krajach problemy w postaci nieprzewidywalnych warunków pogodowych oraz rdzy żółtej. Podkreślił także, że potrzeba odpowiedniego zestawu narzędzi, do którego należeć będą rośliny odporne na choroby, nowe i lepsze odmiany, badania i rozwój oraz dobre środki ochrony roślin. „Bieżący rok pokazuje, że bez środków ochrony roślin nie wykorzystamy w pełni potencjału naszych upraw. Bez tych środków i bez nowych odmian hodowlanych europejscy rolnicy nie ożywią unijnej gospodarki" - dodał.

Copa-Cogeca - we współpracy z Rabobank - rozpoczęła badanie, które umożliwi uzyskanie dokładniejszych informacji na temat możliwości przechowywania oraz powiązania z infrastrukturą, co pozwoli na wzmocnienie funkcjonowania jednolitego rynku.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności